Uszczelnienia zbiorników magazynowych

TNT posiada pełną gamę wysokiej jakości uszczelnień zarówno do wewnętrznych jak i zewnętrznych dachów pływających zbiorników magazynowych.


Według danych Agencji Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych tysiące ton oparów lotnych związków organicznych wydostaje się każdego roku przez uszczelnienia obwodowe dachów i pokryw pływających. Z tego powodu konieczne jest wybranie odpowiedniego uszczelnienia dla zbiorników magazynowych z dachem pływającym. W tym aspekcie właściciele zbiorników z dachami i pokrywami pływającymi wraz z wyparowywaniem medium corocznie ponoszą olbrzymie straty finansowe. Równocześnie ze stratami finansowymi właścicieli zbiorników wszyscy ponosimy olbrzymie straty środowiskowe. Aby ograniczyć straty w obydwu aspektach wystarczy zastosować właściwe uszczelnienie obwodowe dachu w zbiorniku. W doborze takiego uszczelnienia możecie Państwo liczyć na 28 letnie doświadczenie w tym względzie ekspertów Spółki TNT. Nasi eksperci pomogą Państwu zdecydować, jakie uszczelnienie najlepiej pasuje do Państwa potrzeb i budżetu.

Proponowane przez nas uszczelnienia są zgodne z normami PN-EN 14015:2010, normą API 650 oraz obowiązującymi przepisami. Uszczelnienia spełniają normy antyelektrostatyczności wg PN-N-05204 m.in. dla zbiorników magazynowych, dla cieczy zapalnych i żrących.

TNT oferuje wiele opcji uszczelnień. Każde uszczelnienie jest indywidualnie dostosowywane do zbiornika, aby zapewnić szczelność uszczelnienia na całym obwodzie, jego długą żywotność i bezpieczną pracę. Podczas przygotowywania indywidualnego projektu bierzemy pod uwagę średnicę zbiornika, szczelinę pomiędzy pontonem a ścianą zbiornika, półkę montażową, magazynowane medium, stan ściany zbiornika oraz wiele innych danych. Wszystko po to, aby zapewnić optymalny dobór uszczelnienia zarówno pod względem technicznym jak i finansowym. Proponowane przez nas uszczelnienia obejmują różne konfiguracje i opcje materiałowe do obsługi dowolnego zastosowania i przechowywanego produktu. To z kolei  zapewnia doskonałą kontrolę emisji oparów, a jednocześnie oferuje różne dodatkowe  możliwości takie jak np. optymalizacja wydajności roboczej zbiornika.

Wśród dostępnych materiałów, z których wykonane są uszczelnienia znajdują się min. różne gatunki stali nierdzewnej, co pozwala na dopasowanie uszczelnień nawet do bardzo agresywnych środowisk.

Systemy uszczelnień mogą być montowane zarówno w nowych jak i istniejących zbiornikach. Czas instalacji w zależności od średnicy to zaledwie kilka do kilkunastu dni. Cały system jest dostarczany na miejsce w gotowych do montażu elementach.

Dla starych typów uszczelnień oferujemy ZAMIENNIKI zgodne z dostarczonymi przez klienta rysunkami lub rysunkami wykonanymi przez nas w trakcie wizji lokalnej dachu, do którego potrzebne są zamienniki.

 

Uszczelnienia wewnętrznych pokryw pływających
 

Dzięki wysokiej odporności naszych uszczelnień na ścieranie ich czas eksploatacji jest dłuższy niż podobnych, konkurencyjnych rozwiązań.

- Uszczelki gumowe - wykonane z poliuretanu odpornego m.in. na benzynę, olej napędowy, surową ropę naftową. Ich atutem jest wysoka trwałość.

- Uszczelki piankowe - wykonane ze spienionego polietylenu, odporne na benzynę, olej napędowy i pochodne. Ich atutem jest lekkość i doskonałe dopasowanie do płaszcza zbiornika.

- Inne uszczelki - wykonane z materiałów odpornych na inne, wyżej nie wymienione media

 

Uszczelnienia zewnętrznych dachów pływających
 

Uszczelki zewnętrznych dachów pływających są przez nas indywidualnie dostosowane do potrzeb klienta. Uszczelki te spełniają wymogi antyelektrostatyczności zawarte w normie PN-E-05204.

Większość uszczelnień zewnętrznych dachów pływających to tzw. systemy "low profile". Oznacza to, że ich zakończenie znajduje się zaledwie kilkadziesiąt centymetrów ponad półką montażową, Daje to możliwość pełniejszego wykorzystania pojemności zbiornika, gdyż dach pływający może osiągnąć wyższe położenie.

Uszczelnienia zbiorników magazynowych można podzielić na dwie podstawowe grupy: uszczelnienia pierwotne i wtórne. Z kolei w ramach tych dwóch grup możemy skonfigurować kilka rodzajów uszczelnień.

 

W ramach uszczelnień pierwotnych i wtórnych możemy wymienić m. in.:
 

1. Uszczelnienia pojedyncze:

- uszczelnienie typu „wycieraczka” (viper seal)- najbardziej popularne w Polsce, wybierane w wersji uszczelnienia podwójnego gdzie zarówno uszczelnienie pierwotne jak i wtórne to uszczelnienia typu „ wycieraczka”

- uszczelnienie mechaniczne typu „but” (shoe seal)

- uszczelnienie sprężyste – uszczelnienie wypełnione płynem, zwykle wodą, naftą, itp. lub pianką

- inne dostosowane do potrzeb klienta
 

2. Uszczelnienia podwójne/ Kombinacje uszczelnień:

- Istnieją różne kombinacje przedstawionych uszczelnień. Ich dobór zależy od wielu czynników.


Z przyjemnością wybierzemy spełniającą wszystkie Państwa oczekiwania wersję uszczelnienia.

Zapraszamy do kontaktu. 

Aby uzyskać wsparcie techniczne i wycenę prosimy o kontakt z naszym biurem.

 

© TNT Sp. z o.o. | Prawa zastrzeżone | 2023 | Polityka Prywatności i RODO | Realizacja BLA-ART